"Knižnice pre všetkých"

Logo TSK

TÝŽDEŇ SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC

31.03. - 06.04.2014


 
 

Týždeň slovenských knižníc tradične nemení svoj základný cieľ. Pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie prostredníctvom najrozmanitejšieho spektra aktivít a podujatí.

Ambasádorom Týždňa slovenských knižníc 2014 bude Ján Gallovič, člen Činohry Slovenského národného divadla.

Je tu už 15. ročník podujatia, do ktorého sa Slovenská poľnohospodárska knižnica aktívne zapája už od začiatku. Na tohtoročný týždeň pripravila viaceré podujatia, ktorých cieľom je vytvárať povedomie a pozitívny obraz knižnice nielen medzi zamestnancami a študentmi univerzity, ale medzi širokou skupinou možných používateľov. Ako verejná knižnica ponúka svoje služby verejnosti už 15 ročným žiakom či študentom stredných škôl, ako vedecká knižnica poskytuje kvalitné informačné zázemie orientované najmä (avšak nie len) na oblasť pôdohospodárstva a príbuzných oblastí.

 

V rámci Týždňa slovenských knižníc od pondelka do piatku (31.3. – 4.4.2014) ponúka Slovenská poľnohospodárska knižnica pri SPU v Nitre 90 % zľavu na registráciu, ako aj predĺženie registrácie.

V stredu 2. apríla 2014 odpustenie sankčných poplatkov (najmä pokút za neskoré vrátenie kníh). Každý nevrátený dokument chýba a jeho návrat (aj keď s časovým oneskorením) knižnica privíta.

Vo štvrtok 3. apríla 2014 workshopy k evidencii publikačnej činnosti. Miesto: nová zasadacia miestnosť pod aulou (bývalá študovňa periodík SlPK) v čase od 9:00 do 12:00 h. a od 13:00 do 15: 00 h. v hlavnej budove na Štúrovej 51. Program je rozdelený do dvoch tematických skupín: Novinky v EPCA a Začíname s EPCA.

Kniha s kávou — výstavy dobrých kníh:

  • pondelok (31. marca) a utorok (1. apríla) výstava pod názvom "Z ponuky zahraničných a domácich výmenných partnerov" v priestoroch "talárovne", hlavná budova SPU, prízemie, vchod pri výťahoch,
  • štvrtok (3. apríla) a piatok (4. apríla) výstava pod názvom "Ekonomika a manažment v Slovenskej poľnohospodárskej knižnici" na prízemí pavilónu S (Fakulta ekonomiky a manažmentu).

Pozvánka na naše podujatia (PDF)

 

Naše priestory fotoobjektívom

Čitáreň — Výpožičný pult/katalógy — Univerzálna študovňa (Voľný výber) — Univerzálna študovňa (Študovňa ekonomickej literatúry)

 

Tešíme sa na stretnutia v knižnici.

 

TSK 2014